Георги Филев от ЦСКА е победител в шестия открит турнир на Белоградчик!

30 юни 2013

На 29 юни в 11ч. кмета на Белоградчик – г-н Борис Николов откри шестия открит турнир по шахмат, организиран по случай празника на града – Петровден!
В “Червената скала” 58 участника от цялата страна, Зайчар и дори Москва водиха 7 кръга битки на шахматните полета. Изключително многобройни бяха децата. Най-силна до 14 години бе Наталия Грабчева от Столичен шахматен център. От момчетата първи се класира 13 годишният Мартин Иванов от Видин. От местните състезатели първа стана Илина Кирилова от ОУ “Васил Левски” в Белоградчик, следвана от Симона Тодорова. При момичетата до 10г. с грамота беше отличена Вероника Тодорова от Видин.

Турнирът спечели фм Георги Филев от ЦСКА, следван от Йосиф Велев от Оряхово и Ивайло Тодоров от Видин. Общо 1000лв награди от генералното класиране и специални награди за чужденец, ветеран, жена, състезател под 14г и неградиран състезател бяха раздадени при награждаването.

Следващият голям турнир, който ще се проведе на същото място от 19 до 25 август е Балканският шахматен фестивал за любители с награден фонд от 15000лв! Пълна информация за турнира може да се получи на сайта www.belchess.com.