със съдействието на Българска федерация шахмат и Столична община район „ Изгрев”

Организира турнир в памет на мс. Борислав Митов 08.10 1934- 09.01 2014

На 10.01.2015г.

Място на провеждане: 10.01.2015г. (събота) Град София , зала на ШК „ЦСКА”

Ж.к. Изток ул.”А.П.Чехов” 16А – между спирка Плиска и метростанция  Ф. Жолио Кюри

Право на участие: Всички състезатели и състезателки заплатили турнирна такса в размер на 12 лв. за състезатели за състезатели картотекирани към ШК ЦСКА- 10 лв

Система на провеждане: Швейцарска система в 7 кръга.

Компютърна програма: За определяне на двойките и класирането се използва утвърдената от ФИДЕ програма SwissManager.

Класиране: Определя се по броя на спечелените точки. При равенство се прилагат следните допълнителни показатели :Бухолц- Медиана, Бухолц , Брой победи, Натрупване,Зонеборн-Бергер

Контрол на времето за игра: Времето за игра на първенствотопо ускорен шах е по 20 минути на състезател за цялата партия идобавено време от 5 секунди на ход, като се играе с електронни часовници.

Програма:

10:00-10:25 записване

Първи кръг:10:30                                                    Пети кръг 14:25

Втори кръг: 11:25                                                    шести кръг 15:15

Трети кръг: 12:15                                                     седми кръг 16:05

Четвърти кръг 13:30                                                17:00 награждаване и закриване

Награди:Всички събрани такси отиват за награди.

При 20 участника първа награда – 75 лв. Ще бъдат раздадени награди за най-добре представил се ветеран, шахматист с ело до FIDE до 2000 , най-добре представил се юноша.Победителят получава и специална фигура – шахматен цар .

За заявки: cska.chess@mail.bg или тел . 0897 312 2140897 312 214

Други разпоредби

1.По време на игра разговорите между състезатели и с други лица са забранени.

2.На състезателите е забранено без разрешение от съдията, да носят мобилни телефони или други електронни средства за комуникация в зоната на състезанието освен, ако не са напълно изключени.