Държавни индивидуални първенства 12-20 години

11 април 2018

Ралица Маркова с 2 медала при девойките до 18 години

От 1 до 8 април в град Пловдив се проведоха Държавните индивидуални първенства на България за възрастовите групи момчета и момичета до 12, 14,16,18 и 20 години.
Шахматистите на ЦСКА бяха една от най-многобройните групи на първенството и се представиха на добро ниво.
Най-добре се представи Ралица Маркова , която успя да завоюва два медала
При момчетата до 12 години участваха братята Симеон и Георги Занови, които макар че играха в по-горна група се движеха добре в класирането но загуби в последния кръг ги изпрати малко по-назад. Другите състезатели на ЦСКА до 12 години бяха Калоян Паликов, Александър Ценков, Симеон Миков и Александър Валентинов.
При момчетата до 14 години Енчо Стоянов и Георги Стефанов са 9-ти и 11-ти, а след тях са Калоян Недков, Мартин Арнаутски , Алекс Анев, Троян Крумов и Кирил Лазаров.п

При силната група от юноши до 16 години Давид Анави и Петър Бойчев са в средата на класирането.

При момичетата до 12 години Елена Павлова тръгна добре в турнира, но последните кръгове не можа да издържи на напрежението.

Момичета до 14 години . В този турнир участва Стефания Димитрова.

При момичетата до 16 години участваха Ели Чиликова, Лара Ангелова и Владислава Станоева. Малко повече се очакваше от Ели Чиликова, която е взимала медал от държавни първенства.

Девойки до 18 години .
Пореден медал за Ралица Маркова на класически шах. В крайното класиране тя раздели 2-3 място , но остана трета след като отстъпи в личната среща на Кристина Йорданова.

Шахматен клуб ЦСКА благодари на всички състезатели за тяхното представяне и за положените усилия по време на подготовката и в самите партии!