Държавни първенства по Ускорен шахмат за момчета и момичета до 8 и 10 години

10 март 2019

ШК ЦСКА с два медала на Държавните първенства по Ускорен шахмат за момчета и момичета до 8 и 10 години!

Младата надежда на ЦСКА Калина Гледачева е шампионка на България след като спечели 5.5 точки от 7 партии ,с колкото завърши и Кристина Ангелова от каиса Варна, но спечели първото място поради по-добрия си допълнителен коефициент.
Калина Гледачева е многократна шампионка от турнирите на шахматен клуб ЦСКА , вицерепубликанска шампионка при момичета до 8 години, в началото на 2018 година бе отличена и на годишните награди на ЦСКА за най-перспективен млад състезател.
При момичетата до 8 години Елеонора Валентинова е с бронзов медал като постигна 5 точки от 7 партии като загуби само от първите две участнички в класирането.
При момчетата до 8 години Раян тодоров с 4 точки е 8-ми.
Момчета 10 години. Александър валентинов с 4.5 от 7 е 12-ти, Християн Янъков завърши с 4 от 7 като това бе първо голямо състезание за него, а Кристиян Русев набра 3.5 точки.