6-ти Детски шахматен турнир “ За Буквите“

2 февруари 2020

Шахматистите на ЦСКА с 7 медала от турнира!.
63 деца взеха участие в шестото издание на детския шахматен турнир в град Кюстендил,който се проведе на 2 февруари 2020 година. Шахматен клуб ЦСКА традиционно участва с голяма група свои представители като те се представиха добре и спечелиха голяма част от наградите.
Във групата до 8 години Адам Шехата с 4 точки спечели сребърен медал като само допълнителен показател го отдалечи от шампиона също с 4 точки. Останалите наши деца Никола Бориславов завърши с 3 точки, Калоян Велев с 2 т. а Виктор Русев и Дарил Василев завършиха с 1 точка.
Група до 10 години. Сава Иванов е втори, а Анджелика Ненова е 3-та като и двамата събраха 4.5 точки. Това е и първи значим медал за Сава Иванов в състезание от такъв ранг. Николай Гетов остана с 4 точки, Тома Иванов е с 3.5т, Лазар Митов с 3 т.
Група до 12 години. Християн Янъков е 3-ти с 5 точки. Юлиян Скачков също с 4 точки остана четвърти, Мартин Михайлов също завърши с 4 точки.
Група до 14 години. Добринка Тодорова и Пламен Трендафилов са 1-ва и 2-ри в тази група като и двамата завършиха с 6 точки от 7 партии и разделиха 1-5 място в крайното класиране.
В групата до 16 години Георги Стефанов е 2-ри с 6 точки като той също участваше в далежа на 1-5 място в общия турнир.