Купа на България за деца до 14 години Полипост

5 януари 2013

Започна шахматната година с турнира за купата на България при децата до 14 години Полипост. Участниците в турнира са разделени на две групи до 10 и до 14 години. Във всяка една от групите има отделни класирания при момичетата и момчетата.

В турнир А общо участниците са 76 като ЦСКА е представен с седем свои участници. При момчетата до 12 години Стефан Райков се класира на четвърто място. При момичетата до 14 години Ралица Маркова се класира на четвърто място.

В турнир Б участниците са 77 като шахматен клуб ЦСКА тук е представен със осем свои възпитаници.При момчетата до 8 години Лъчезар Колев завоюва убедително първото място с 5 точки. При момчетата до 10 години Милко Бакалов с пет точки успя да се пребори за четвъртото място. Виктор Павлов също завърши с пет точки, но по-слабия му допълнителен коефициент му отреди седмото място в крайното класиране. При момичетата до 10 години нашата представителка Елиф Мехмед се класира на трето място зад двете победителки в турнира Гергана Пейчева и Нургюл Салимова, които постигнаха впечатляващ резултат от 6.5 точки от 7 партии. Елиф завърши с 5.5 точки изпреварвайки четвъртата в класирането с цяла точка.

Крайно класиране Б турнир

Крайно класиране А турнир

Лъчезар Колев от ЦСКА с убедителна победа при осемгодишните момчета!

Петя Караиванова / най-вдясно/ освен че бе най-малката участничка спечели и третото място при момичетата до 8 години

Елиф Мехмед / най-вляво/ завоюва третото място с резултат 5.5 от 7 при момичетата до 10 години