Ученически турнири на шахматен клуб ЦСКА

Шампионите са:

І клас           Николай Петков и Биляна Василева

ІІ-ІІІ клас     Теодор Каракашев и Наталия Грабчева

ІV-VІІ           Мартин Симеонов и Невена Славчева

На 30 октомври 2011г. се проведоха първите за учебната 2011/2012 Ученически турнири на шахматен клуб ЦСКА. Традиционно участниците бяха разделени по класовев следните групи: І клас, ІІ-ІІІ клас и ІV-VІІ клас. Във всяка от групите се играеха по 6 партии, а накрая имаше отделно класиране при момчетата и момичетата.

При І клас участие взеха 25 деца. Първото място убедително завоюва Николай Петков с 6 от 6/ треньор Марин Василев/. Втори се класира Георги Русев, а третото място остана за Георги Райков. При момичетата първа е Биляна Василева, следвана от Любомира Францова и Белослава Дамянова. Това бе първи турнир за повечето от участниците и следствие на това се допускаха много грешки като някои от децата тепърва ще трябва да показват на какво са способни. За съжаление това бе „първи“ турнир и за доста от родителите и те също ще трябва да извървят дългия път заедно с децата си към спортната етика.

По-многобройна, но и далеч по-дисциплинирана бе групата ІІ-ІІІ клас. Тук вече се играеше добър шах, участваха и трима състезатели с коефициент ЕЛО, които логично окупираха първите места. При момчетата първи е Теодор Каракашев с резултат 5.5 от6т като ремито му бе в последния кръг. Второ място постигна Анхер Мюстенджеб, който още от миналата година показва стабилни резултати по турнирите и неизменно е в челото. Третото място остана за вицешампиона на България до 8 години Калоян Попвасилев, който показа добра игра и не му достигна съвсем малко /в единия от случаите малко време!/ за по-предно класиране.При момичетата първа е Наталия Грабчева, която постигна и второ място в турнира с резултат 5 от6т. без загуба. Наталия участва отдавна в тези турнири и е рекордьор по спечелени купи в историята на турнирите за това за нея това не е нищо ново.На второ и трето място се класираха Деница Луканова и Цветелина Георгиева.

В групата ІV-VІІ клас участие взеха участие 19 състезатели.Групата бе плътна като нямаше изявен фаворит. В крайна сметка шампион е Мартин Симеонов, който в последния кръг успя да победи Александър Мишев, който остана втори.Трети остана Георги Димитров, който успя да изпревари брат си Никола по допълнителни показатели.При момичетата шампионка е Невена Славчева, а след нея се нареди многократната призьорка Стефани Скоканска, а трета остана Деница Ангелова.