Детски шахматен турнир “ Свобода“

6 март 2021

Георги Стефанов – бронзов медалист в турнир „В“
Повече от успешно започва шахматната година за шахматен клуб ЦСКА след като Добринка Тодорова спечели А група на детския шахматен турнир „Свобода“ с 6 точки от 7 партии. В „А “ турнира участваха общо 58 състезатели от клубове от цяла България.
Другите наши участници също се представиха на добро ниво. Цветомир Парпулов е 4-ти при момчетата до 14 години.
Георги Димитров е 6-ти при момчетата до 10 години. Виктор Русев,който участва за първи път в по-горна възрастова група езавърши с 3 точки колкото събра и Лазар Митов.
В турнир „В“ участваха 22 деца. Георги Стефанов спечели бронзов медал като раздели 2-5 място в крайното класиране,но остана 3-ти по трети допълнителен коефициент. Пореден медал за него от детски турнир и завидно постоянство в представянето му!