Детски шахматен турнир“ Има такива деца“

14 юни 2021

Александър Василев е шампион при момчетата до 10 години!
София Искимджи е втора при момичетата до 10 години!
Петя Караиванова е 3-та при момичетата до 14 години!
Турнирът бе под патронажа на ГМ Антоанета Стефанова, която лично връчи наградите на призьорите, заедно с нейния съпруг ГМ Иван Чепаринов.
Участваха 87 деца и юноши до 16 години, които играха смесено с отделни класирания по възраст.Турнирът бе в 7 кръга на ускорен шах по 15 минути+5 секунди на състезател.
Шахматен клуб ЦСКА игра с приличен състав на турнира като над всички бе Александър Василев,който постигна феноменален резултат от 5 точки от 7 партии и спечели убедително 1-вото място при момчетата до 10 години. С това потвърди и доброто си представяне от преди две седмици където също спечели 1-вото място и купата на Детския турнир на ЦСКА.
При момичетата до 10 години София Искимджи е с
2-ра със сребърен медал като тя също затвъждава добро представяне след спечелената купа при момичетата на Детския шахматен турнир на ЦСКА.
Повече се очаква от Петя караиванова,която бе един от фаворитите не само при момичетата ,но и в целия турнир.
При момчетата до 14 години Юлиян Скачков не направи силен турнир макар че бе в добра форма напоследък и завърши със скромните 3 точки.
Рангел Божков също завърши с 3 точки при момчетата до 10 години като направи някои добри партии и натрупа ценен опит.
Също повече се очаква и от Георги Стефанов ,който завърши с 2 точки.