ЦСКА с две шампионски титли на Държавните първенства от 12 до 20 години

11 април 2022

От 1 до 9 април в Асеновград се проведоха Държавните първенства за юноши и девойки от 12 до 20 години.

Шахматен клуб ЦСКА завърши с три медала участието си на Държавните първенства в Асеновград. Анджелика Ненова е държавна шампионка на България по блиц при момичетата до 12 години и сребърен медалист на първенството по Ускорен шахмат .

Симеон Трендафилов е шампион на България при юношите до 16 години

При момичетата до 12 години играха още Елеонора Валентинова, която се представи най-добре на първенството по блиц заемайки 5-то място. В същата възрастова група игра и Мария Стоилова,която натрупа ценен опит.

При момичетата до 14 години участваше Гергана Станчева. На ускорения шахмат се включи и Калина Гледачева, която завърши с 2.5 точки.

Момчета до 12 години.  Георги Йорданов  завърши с 5 точки от 9 партии. Никола Ненчев е с 4 точки.

Момчета 14 години. Александър Валентинов е 8-ми с 5.5 точки, Калоян паликов е с 4 точки.

Момчета 16 години Освен шампиона Симеон Трендафилов в тази група участваха и Симеон Миков / 3.5 точки/ и Васил Борисов / 3 точки/

При момчетата до 18 години на Ускорения шахмат и блица участва Енчо Стоянов, който на ускорения шахмат стартира с престижно реми срещу бъдещия шампион Явор Николов, но в края на турнира слаби резултати го свлекоха назад.

При девойките до 20 години участваше Ели Чиликова.