Детски шахматен турнир “ Шахматно кралство“

26 май 2023

БЛАГОТВОРИТЕЛЕН детски турнир “ ШАХМАТНО КРАЛСТВО“
“ Играй за да помогнеш“
София, 04.06.2023г., ул.А.П.Чехов 16А Начало: 12.00

1. ОРГАНИЗАТОРИ: Шахматен клуб ЦСКА
2. ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ: Да се популяризира шахматната игра в столицата сред учениците и да се подпомогнат шахматнтите таланти за подготовката и участието им на световни и европейски първенства и международни турнири.
3. ДАТА И МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ: 04.06.2023г. гр.София, ул.А.П.Чехов 16А
4. ПРАВО НА УЧАСТИЕ: Всички участници родени след 01.01.2009година подали заявка в срок до 19.05.2023 на cska.chess@mail.bg или на тел. 0878607171 / може да напишете съобщение и по вайбър/ и направили дарение в размер на 25 лева.
5. СИСТЕМА НА ПРОВЕЖДАНЕ: Турнирът се провежда в 7 кръга по Швейцарска система, за съставяне на двойките се използва програмата „Swiss Manager“.
6. КОНТРОЛА НА ВРЕМЕТО ЗА ИГРА: Контролата за игра е 15 минути на състезател за цялата партия + 5 сек. на ход, считано от първия. Играе се с електронни часовници.
7. ПРОГРАМА

04.06.2023
/ Неделя / до 11:30 Регистрация
11:45 Техническа конференция
12:00 Кръг 1
12:40 Кръг 2
13:20 Кръг 3
14:00 Кръг 4
14:40 Кръг 5
15:20 Кръг 6
16:00 Кръг 7
17.00 Награждаване и Закриване
8. КЛАСИРАНЕ:
Класирането се извършва според броя на спечелените точки. При равенство се използват следните допълнителни показатели:
1. Резултат между състезателите в една и съща точкова група
2. Бухолц -1
3. Бухолц
4. По-голям брой победи
5. Зонеборн-Бергер
9. НАГРАДЕН ФОНД
момичета до 14 години
1-во място – купа и златен медал
2-ро място – сребърен медал
3-то място – бронзов медал
момчета до 14 години
1-во място – купа и златен медал
2-ро място – сребърен медал
3-то място – бронзов медал
момичета до 12 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 12 години
1-во място: купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момичета до 10 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 10 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момичета до 8 години:
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 8 години:
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал


Допълнително на томбола ще бъдат раздадени предметни награди



Нашите състезатели

Алекси Йовчев

Отбор мъже

гм Даворин Куляшевич,грм Петър Арнаудов, мс Алекси Йовчев, фм Георги Филев, ммРадослав Димитров.

Виж още

Харесайте ни във Facebook

Вижте ни във Facebook