Градско първенство по Ускорен шах и блиц 8-20 години

15 ноември 2011

На 12 ноември ЦСКА бе домакин на градските индивидуални първенства за момчета и момичета от 8 до 20 години по ускорен шах и блиц. В различните турнири участие взеха общо над 50 състезатели от софийските клубове. Шахматен клуб ЦСКА се представи повече от достойно печелейки редица медали посредством представянето на състезателите си. При момчетата до 8 години Виктор Павлов се класира трети на ускорения шах. По традиция през последните години червената доминация в групата до 10 години при момчетата е голяма като през тази година не беше по-различно. На ускорения шах първи е Иван Николов следван от Матей Петков и Денис Иванов и тримата от ЦСКА, като за втора поредна година и трите медала са отново в ЦСКА. На блица Матей Петков убедително завоюва шампионската титла.В групата момчета до 12 години Кристиян Славейков завоюва третото място При момичетата до 12 години шампионка е Ралица Маркова от ЦСКА, а третото място остана за нейната съотборничка Стефани Скоканска. При девойките до 18 години безапелационна бе Силвена Митева печелейки два златни медала в двете дисциплини. Две втори места при юношите до 18 години постигна Мартин Скокански. Така в комплексното класиране шахматен клуб ЦСКА спечели 5 златни, 3 сребърни и 3 бронзови медала!