ЦСКА или "Левски", изберете сами!

Re: ЦСКА или "Левски", изберете сами!

Мнениеот Masha » Чет Яну 12, 2012 2:31 pm

Привърженици сме на ЦСКА, но да не забравяме, че някои колеги в "Левски" са направили много за ЦСКА. Дори и с това, че се опитват да ни бъдат достойни съперници.
Masha

Мнениеот goran » Чет Яну 12, 2012 5:04 pm

Кои например? Признавам, че Ники Тодоров е отличен организатор, но не се занимава с тренировки. Венета и Диди вече не са част от Левски. Кой остава?
goran

Мнениеот Doctor Galevski » Чет Яну 12, 2012 5:53 pm

В "Левски" също се работи със замах. Те ще проведат на 18 и 19 февруари турнир Купа "Левски 2012". Освен това имат добро сътрудничество с МГУ.
Doctor Galevski

Мнениеот goran » Чет Яну 12, 2012 9:50 pm

МГУ се представлява единствено от Димитър Илиев, що се касае до шаха. Левски е единствено г-н Тодоров. Един клуб не може да бъде само от един човек, както Ники правилно отбеляза...
goran

Мнениеот Efreitor Petrov » Съб Яну 14, 2012 1:00 pm

Ако "Левски" победи ЦСКА в мач на 100 дъски с коя песен бихте поздравили колегите?
Efreitor Petrov

Мнениеот niki_kolev » Съб Яну 14, 2012 5:05 pm

Коя е masha? Ако е роднина на някое дете, и се чуди къде това дете да тренира, то е груба грешка да къса връзка с ЦСКА.
Детската "школа" на Левски - предишният треньор е напуснал, вероятно са останали два-три ученика и там по моя преценка скоро няма да има вече нищо.Единствено г-н Тодоров ще си прави турнирите.
Така не се правят шахматни клубове, виждал съм много такива наивни опити и знам какво ще стане - както с Калин, Бадев и другите еднодневки.
С риск да проявявам многознайство с късна дата, но аз преди време дойдох в ЦСКА, защото бях подушил, че това е зародиш на реален клуб. Левски се виждаше, че даже не е и зародиш - очевидно няма даже и като поставена цел (камо ли ресурси) да се развива. Знаех, че момичетата ще напуснат, знам че на басейна ще се спре. Целият спор за ЦСКА и Левски е глупост.
niki_kolev

Мнениеот orlin » Пон Яну 16, 2012 12:32 pm

Ами за мен доказателството за успешна шахматна школа е в успехите на децата. По-голямата част от талантливите шахматисти през последните години са започнали в ЦСКА, големите им успехи също са в ЦСКА - Ники Христов, Матей Петков, Деница Драгиева, Делян Дочев, Стефан Райков, Петър-Делян Шентов, Иван Николов, Кристиян и Антон Славейкови... Цяла плеяда от таланти, мога да добавя и изключително възпитани деца. За мен това се дължи на практиката да се вземат за треньори млади хора, с познания в областта на шахмата, голяма част от тях с богат турнирен опит. Те са по-близо до децата, успяват да постигнат подходящи отношения с тях и да осигурят бързо напредване. Да, шахматната им сила не е на нивото на гросмайсторите, но е достатъчна за изграждане на правилна методика на обучение - а това е в пъти по-важно. За сведение, треньор на бившият световен шампион по блиц Лениер Домингес (ЕЛО 2745, ако не греша), е човек с ЕЛО около 2100. Най-важни са контактите с децата, практическият опит и правилната методика - и резултатите на шахматистите на ЦСКА с години доказват, че в нашия клуб се работи правилно (без да обиждам колегите от `Левски`).goran

Много благодаря за рекламата! Половината от изброените деца са мои открития. Да не говорим за Митко Даскалов...
orlin

Мнениеот niki_kolev » Вто Яну 17, 2012 11:19 am

Орлине, загубил си си сметалото. Горан изброява девет имена, а ти първоначално си тренирал ("открил") само Ники Христов и Пепи Шентов. Половината от девет не е равно на две. Деница не си я "открил" - първо я тренираха Васил и Илян. Повечето от изброените деца са видели голям брой треньори и имат заплетена ученическа биография.
niki_kolev

Мнениеот goran » Сря Яну 18, 2012 6:34 pm

Да започнеш да тренираш талантливо дете е въпрос на късмет и на елементарни умения. Да развиеш потенциала му по правилния начин - това според мен е важното.
goran

Мнениеот Masha » Чет Яну 19, 2012 2:23 pm

Интересни снимки, които показват кой кого е тренирал, могат да се видят на сайта
cskaclub.hit.bg.
Masha

ПредишнаСледваща

Назад към Дебати