ЦСКА-Солун 5 кръг

1 октомври 2009

ЦСКА води убедително в срещата със Солун. След изиграването на три кръга преднината е седем точки в наша полза. Вчера се проведе и блиц турнир между българските състезатели спечелен от Цветослав Стоев. Втори е Румен Николов, а трети Владимир Тошев. След тях в класирането следват Кристиян Йорданов и Стефан Райков. Днес 25.10.четвъртият кръг започна от 17.00 часа което позволи на нашите състезатели да разгледат някои от забележителностите на града.

В четвърти кръг ЦСКА претърпя първа загуба в турнира губейки мача с 4.5-5.5. Загубихме на първите три дъски в партиите Анатоли Атанасов- Папаконстантину, Кристиян Йорданов- Ладополус и Владимир Тошев- Коутрокис. Трета поредна победа постигна Делян Дочев срещу Кокалис. Други резултати Румен Николов- Елени Цолаки 0.5-0.5, Асения Димитрова-Ана-мария Дракаки 0.5-0.5, Сахинидис-Цветослав Стоев 1-0, Горан Клъстев-Димитра Амириду 1-0, Деница Драгиева-Томпрос 0.5-0.5, Емил Михов-Марта Папаганаки 1-0, Стефан Райков- Анестис Тобазис 0-1.Този резултат се дължи и донякъде на това, че нашите състезатели бяха малко уморени след проведената екскурззия. Утре се играе двоен кръг, който в много отношения ще изяснни класирането. До този момент от българите най-добре се представят Анатоли Атанасов и Делян Дочев с по 3 точки следвани от Кристиян Йорданов с 2.5.

Анатоли Атанасов единствен от двата отбора до този момент е с 100% актив 3 от 3!

Цветослав Стоев спечели блиц турнира на 24.10

През почивния ден състезателите и техните родители имаха възможност да направят екскурзия с влакче по крайбрежната алея на Солун

Българската група на Бялата кула в гр. Солун

Анатоли Атанасов и Кристиян Йорданов претърпяха първите си загуби в четвърти кръг