Международен турнир “ Купа на лъвчетата“

19 май 2014

Близо 150 деца взеха участие в осмото издание на международния детски турнир по шах “ Купа на лъвчетата“. Турнирът се проведе на 17 и 18 май в град София. Участниците бяха разделени на два турнира до 10 и до 14 години. В възрастовата група до 10 години състезателите бяха 96, а до 14 години-37. В конкурса по решаване на задачи победител е Пламен Николов, следван от Елиф Мехмед и Ралица Илиева в групата до 10 години. Мартин Петров е победител на задачите при 14-годишните , а след него остана Матей Петков.  При клубовете най-добро комплексно  представяне постигна Ан Пасан / София/ следван от ЦСКА / София/ и Столичен център по шах / София/. След края на турнира сеанс на едновременна игра дадоха фм Георги Филев -капитан на отбора на ЦСКА мъже, Ани Крумова-шампионка на България до 20 години и мм Велислав Куков. След награждаването имаше и топта и детско шампанско за всички състезатели, с което и завърши шахматния празник.