1 ноември 2016

Открит турнир на ЦСКА по блиц
Р Е Г Л А М Е Н Т
1. Цели и задачи: Развиване на спортното майсторство.
2. Организатори : Турнирът се организира от ШК ЦСКА и Българска Федерация Шахмат.
3. Място на провеждане: Град София , зала на ШК „ЦСКА” с адрес : ул.”А.П.Чехов” 16А
4. Право на участие: Всички състезатели заплатили турнирна такса в размер на 12 лв. и 10 лв. за състезатели картотекирани към ШК ЦСКА.
5. Система на провеждане: Съобразена с броя на учстниците.
6. Компютърна програма: За определяне на двойките и класирането се използва утвърдената от ФИДЕ програма Swiss Manager.
7. Класиране: Определя се по броя на спечелените точки. При равенство се прилагат следните допълнителни показатели : Бухолц- Медиана, Бухолц , Брой победи, Натрупване,Зонеборн-Бергер
8. Контрол на времето за игра: Времето за игра на първенството по блиц е по 3 минути на състезател за цялата партия и добавено време от 2 секунди на ход, като се играе с електронни часовници. Играе се по правилата на ФИДЕ и правилника за ускорен шахмат и блиц.
9. Примерна програма :
5 ноември 2016 г. (събота) до 9 : 45 ч.- Регистриране на участниците и техническа конференция
14.20ч. Закриване на първенството по блиц
10. Награди:Гарантирани 200лв. За първите 3ма (100;60;40). Всички такси ще бъдат разпределени в наградния фонд. За деца до 16 години, ще има отдело класиране с медали и грамоти .
11. Съдии : Турнирът се ръководи от главен съдия: Сияна Ангелова.
Решенията на съдията са задължителни за всички участници, но могат да бъдат обжалвани пред Турнирния комитет (ТК) в писмен вид, не по-късно от 5 минути след оповестяване на съдийското решение. Контестацията се придружава от такса в размер на 20 лв. Решенията на Турнирния комитет са окончателни. Ако ТК отхвърли контестацията, таксата остава в полза на организаторите, ако ТК я уважи, то тя се връща.
Турнирният комитет е в състав:
Председател :
Резервни членове :
12.Други разпоредби:
1.По време на игра разговорите между състезатели и с други лица са забранени.
2.На състезателите е забранено без разрешение от съдията, да носят мобилни телефони или други електронни средства за комуникация в зоната на състезанието освен, ако не са напълно изключени. Ако подобно средство произведе звук състезателят губи партията. Противникът му ще спечели, освен ако не може да обяви мат с произволна серия от правомерни ходове, тогава ще получи половин точка.
3.Зоната на състезанието включва залата за игра, тоалетните помещения и мястото за пушене.
4. Член 10.2 не се прилага. Състезателите са запознати и приемат да спазват настоящия регламент.