Детски шахматен турнир на ЦСКА купа FLORINA І клас

28 ноември 2016

88 деца взеха участие в ноемврийския турнир за първокласници на шахматен клуб ЦСКА. Повечето деца участваха за първи път на шахматен турнир и имаха амбиция за добре представяне. Нормално в челото на турнирната таблица се класираха децата, които са се занимавали по-дълго още от предучилищна възраст и имаха макар и малък опит. При момчетата Никола Иванов и Петър Илиев завършиха 5-кръговата дистанция с 100% резултат и съгласно Регламента на турнира трябваше да изиграят блиц партия помежду си за определяне на шампиона. В нея Петър победи, а Никола Иванов остана негов достоен подгласник. При момичетата Ния Копоева успя да изпревари по допълнителен показател Юлия Щилянова, а бронзова медалистка стана Калина Гледачева с 3.5 точки Класиране: http://chess-results.com/tnr250944.aspx?lan=1&art=1&wi=821