Открито първенство на ЦСКА по Ускорен шахмат

16 януари 2019

Шампиони са Кирил Бадев и Емилия Георгиева. 99 бяха участниците в Откритото първенство на ЦСКА за 2019 година по ускорен шахмат. В турнира участваха най-силните състезатели на ЦСКА , гости от Сърбия като турнира уважиха и редица състезатели от други клубове сред които едни от най – талантливите млади надежди на българския шахмат. Шампион на за 2019 година при мъжете стана треньорът на ЦСКА Кирил Бадев, който завърши с 7.5 точки като загуби единствено от втория в класирането Георги Филев, но го изпревари по допълнителен коефициент.

При 10-годишните шампион е данаил Попзафиров с 3 точки, който изпревари Мирослав захариев , също с 3 точки, който остана втори.

Момчета 12 години . Константин георгиев направи много силен турнир и с 6т заслужено спечели в тази група.

Момчета до 14 години . Никола Кънов е първи с 5.5т. изпреварвайки изумително силна конкуренция на Александър Ташев, който наскоро спечели купа ИВИС и Надя Тончева , които финишираха с по 5 точки.

При ветераните Владимир Вачев с 6.5 точки изпревари останалите участници и се класира заслужено първи.