Ученически турнир януари 2010

24 януари 2010

На 24 януари/неделя / се проведе Ученически турнир на шахматен клуб ЦСКА за ученици 2-3 клас. На старта застанаха 36 състезатели като нямаше някой предварително очертал се фаворит. Това потвърди и развоя на състезанието. Най-добре тръгна Георги Димитров, който макар и да спечели няколко съмнителни позиции показа добри спортни качества . И когато след 5 от 5 му остана последна партия партия до купата той загуби, което позволи на още двама състезатели да го застигнат. Стигна се до разделяне на първото място и вторите допълнителни показатели определиха за шампион Мартин Симеонов от 81 СОУ „ВикторЮго“ с треньор Марин Василев. На воро място остана Георги Димитров от съседното 144 СОУ „Народни будители“ с треньор Благой Атанасов, а трети е Стилиян Василев от 126 ОУ „П.Ю.Тодоров“ /треньор Николай Колев/. При момичетата първа е Стефани Скоканска от 21 СОУ „Христо Ботев“ следвана от Адриана Хараламбиева и Деница Петрова и двете от 125 СОУ „Проф.Боян Пенев“                      Крайно класиране: