Детски шахматен турнир “ Шахматно кралство“

26 май 2023

БЛАГОТВОРИТЕЛЕН детски турнир “ ШАХМАТНО КРАЛСТВО“
“ Играй за да помогнеш“
София, 04.06.2023г., ул.А.П.Чехов 16А Начало: 12.00

1. ОРГАНИЗАТОРИ: Шахматен клуб ЦСКА
2. ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ: Да се популяризира шахматната игра в столицата сред учениците и да се подпомогнат шахматнтите таланти за подготовката и участието им на световни и европейски първенства и международни турнири.
3. ДАТА И МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ: 04.06.2023г. гр.София, ул.А.П.Чехов 16А
4. ПРАВО НА УЧАСТИЕ: Всички участници родени след 01.01.2009година подали заявка в срок до 19.05.2023 на cska.chess@mail.bg или на тел. 0878607171 / може да напишете съобщение и по вайбър/ и направили дарение в размер на 25 лева.
5. СИСТЕМА НА ПРОВЕЖДАНЕ: Турнирът се провежда в 7 кръга по Швейцарска система, за съставяне на двойките се използва програмата „Swiss Manager“.
6. КОНТРОЛА НА ВРЕМЕТО ЗА ИГРА: Контролата за игра е 15 минути на състезател за цялата партия + 5 сек. на ход, считано от първия. Играе се с електронни часовници.
7. ПРОГРАМА

04.06.2023
/ Неделя / до 11:30 Регистрация
11:45 Техническа конференция
12:00 Кръг 1
12:40 Кръг 2
13:20 Кръг 3
14:00 Кръг 4
14:40 Кръг 5
15:20 Кръг 6
16:00 Кръг 7
17.00 Награждаване и Закриване
8. КЛАСИРАНЕ:
Класирането се извършва според броя на спечелените точки. При равенство се използват следните допълнителни показатели:
1. Резултат между състезателите в една и съща точкова група
2. Бухолц -1
3. Бухолц
4. По-голям брой победи
5. Зонеборн-Бергер
9. НАГРАДЕН ФОНД
момичета до 14 години
1-во място – купа и златен медал
2-ро място – сребърен медал
3-то място – бронзов медал
момчета до 14 години
1-во място – купа и златен медал
2-ро място – сребърен медал
3-то място – бронзов медал
момичета до 12 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 12 години
1-во място: купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момичета до 10 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 10 години
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момичета до 8 години:
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал
момчета до 8 години:
1-во място : купа и златен медал
2-ро място: сребърен медал
3-то място: бронзов медал


Допълнително на томбола ще бъдат раздадени предметни награди



Нашите състезатели

59947771_2320725421320204_319727510226993152_n

момичета

Петя Караиванова, Калина Гледачева, Елеонора Валентинова,Ралица Маркова, Анджелика Ненова

Виж още

Харесайте ни във Facebook

Вижте ни във Facebook