Ученически турнири 2-7 клас

20 януари 2013

Участниците днес бяха разделени на два турнира 2-3 клас и 4-7 клас. В групата 4-7 клас участие взеха 30 състезатели имащи зад гърба си редица турнири през последните години. Първи при момчетата е Милко Бакалов, който беше победител и в Коледния турнир на ЦСКА и е носител на Купата на България по шах за момчета до 10 години. Втори остана Анхер Мюстеджеб, а трети е Александър Чолчев. При момичетата шампионка е Маргарита Балимезова, която успя да спечели и Общия турнир. Второто място остана за Ралица Маркова, а трета е най-малката участничка Елиф Мехмед, която е втори клас но реши да премери силите си при по-големите.

При момчетата първото място със 100-процентов резултат е за Калоян Недков, а след него се наредиха шампиона на София за момчета до 8 години от 2012 г. Енчо Стоянов и Иво Йорданов. При момичетата първото място спечели Диляна Димитрова, за която това бе и първа купа в кариерата й. Втора остана победителката от турнира на първокласниците и най-малка участничка Петя Караиванова, а третото място е за Ралица Илиева, която спечели последните няколко турнира.

Наградите бяха връчени от Георги Филев (шампион по шах на София за 2012 г.) и от Васил Илиев (председател на Шахматен клуб ЦСКА), които отбелязаха със задоволство изключителната масовост на турнира (над 230 деца за двата дни) и си пожелаха успешна спортна година.

Повече снимки и видео можете да намерите на официалната ни страница във Facebook и на сайта www.cskaclub.com.

Крайно класиране 2-3 клас

Крайно класиране 4-7 клас

БЛИЦ ИНТЕВРЮ С 8-ГОДИШНАТА ЕЛИФ МЕХМЕД

носител на приз от Годишните награди на ОСК ЦСКА

От кога тренираш шах?

От 1 година и 4 месеца.

Ти си втори клас, а играеш срещу по-големите – защо?

За да ми е по-интересно и да си калявам характера за състезания, когато срещу мен ще има много по-силни играчи. Трябва да мисля как да ги побеждавам.