Ученически турнири на ЦСКА І клас

18 ноември 2012

Рекордните 114 участника при първолаците събра ноемврийското издание на Ученическия турнир на шахматен клуб ЦСКА!!!

При момчетата първото място убедително спечели Владимир Бакалов с 100% резултат. Това е напълно заслужено, защото това бе един от малкото относително по-опитни състезатели. Второто място с 5.5 точки завоюва Мартин Величков от шахматен клуб Феникс с треньор мс Венета Петкова, чиито състезатели взеха участие в турнира. От трето до девето място се наредиха голяма група състезатели, които бяха разделени от допълнителните коефициенти. Третото място взе Боян Маринов който се оказа с най-добри показатели.

При момичетата първото място завоюва Петя Караиванова, която загуби в първия кръг, но след това постигна пет последователни победи. Второто място отново с 5 точки остана за Елена Величкова от ШК Феникс. Трета остана Мая Джокри с 4т.

Освен основните награди от томбола бяха раздадени още 50 награди за участниците, което превърна закриването на турнира в шахматен празник